• 15 June 2024
Jak ze spokojem przygotować się na własny ślub?

Jak ze spokojem przygotować się na własny ślub?

Organizowanie własnego ślubu z weselem z pewnością jest przyczyną sporego stresu i niepewności. Każda para młoda pragnie, aby jej szczególny i najważniejszy dzień w życiu był wyjątkowy i niezapomniany. Jak ze spokojem przygotować się na własny ślub? Każda podejmowana na przestrzeni wielu miesięcy decyzja, ma na celu organizację tego dnia na najwyższym możliwym poziomie i zadowolenie swoich gości. Pamiętając o najważniejszych elementach, takich jak zaproszenia ślubne, sukienka i rezerwacja sali, można zorganizować wesele w stosunkowo krótkim czasie, chociaż niektóre decyzje i wybory powinny paść przynajmniej kilka miesięcy przed planowaną datą uroczystości.

Goście i sala weselna

Najważniejszymi elementami dobrej zabawy na weselu są przede wszystkim goście. Zaproszenia ślubne kierowane do bliskich osób, pokazują jak bardzo parze młodej zależy na ich obecności w dniu ślubu. Stworzenie ostatecznej listy gości nie zawsze jest proste, ponieważ w niektórych przypadkach pary młode pragną zaprosić znacznie więcej osób, niż sala weselna jest w stanie pomieścić. Bywają także sytuacje, w których zaproszenia ślubne nie mogą trafić do wszystkich upragnionych gości ze względu na ograniczone finanse i budżet przeznaczony na organizację wesela. W takich sytuacjach lista gości oraz wręczane zaproszenia ślubne muszą być nieco ograniczone, tylko do tych naprawdę najbliższych i najważniejszych osób. Goście, którzy otrzymają swoje zaproszenia ślubne najczęściej potwierdzają swoją obecność przynajmniej kilka tygodni przed planowaną datą uroczystości, dzięki czemu para młoda może dokładnie poinformować salę o spodziewanej liczbie osób.

Stroje i dodatki

Jak ze spokojem przygotować się na własny ślub?Poszukiwanie odpowiedniej sukni ślubnej to jedna z najprzyjemniejszych czynności, jakie podejmuje przyszła panna młoda. Wymarzona suknia ślubna powinna być dopasowana do indywidualnego gustu i stylu panny młodej, dzięki czemu będzie ona wyglądać pięknie i wyjątkowo. Oferta salonów sukien ślubnych jest obecnie naprawdę duża, dlatego każda panna młoda jest w stanie znaleźć idealną kreację dla siebie. Ograniczanie się do wyboru mało przekonującej sukienki tylko ze względu na opinie innych osób, również nie jest najlepszym pomysłem. Najważniejszym kryterium przy wyborze, powinny być wyłącznie odczucia panny młodej, która ma się czuć pięknie i wygodnie zarówno w kościele lub urzędzie podczas ślubu, jak i w tańcu na sali weselnej. Bardzo powszechną praktyką jest zapraszanie bliskich przyjaciółek lub mamy na przymiarki sukienki ślubnej, dzięki czemu panna młoda ma szansę skonsultować swój wybór z innymi osobami. Wybór garnituru dla pana młodego jest znacznie mniej ekscytujący, choć wcale nie mniej ważny. Najczęściej garnitur ślubny dobierany jest induwidualnie i dopasowywany do sylwetki pana młodego, dlatego tego zakupu również należy dokonać przynajmniej kilka miesięcy przed ślubem. Wszystkie dodatki do sukienki ślubnej i garnituru pana młodego, powinny ze sobą współgrać, aby nie stworzyć wrażenia niedopasowania i przypadkowego doboru tuż przed uroczystością.

Dekoracje i inne usługi

Takie elementy jak świeże kwiaty na stołach, ozdobne balony na sali weselnej lub inne dekoracje warto ustalić z osobą odpowiedzialną za ich zamontowanie. Dzięki temu para młoda w dniu ślubu nie będzie musiała przejmować się rozmieszczeniem ich w prawidłowy sposób na sali weselnej i będzie mogła w pełni cieszyć się swoim ważnym dniem. Usługodawcy, jak na przykład fotograf i kamerzysta to niezwykle ważne osoby, ponieważ to one uwiecznią całe wydarzenie na pamiątkę. Smak tortu, wygląd dekoracji na sali czy lista gości nie pozostaną w pamięci na długo, natomiast film i zdjęcia wykonane w dniu ślubu i wesela pozostaną na długie lata i będą przyjemnym wspomnieniem. Każda osoba mająca swój udział w organizacji i przebiegu całego ślubu oraz wesela, powinna być wybierana ze świadomością jej doświadczenia i kwalifikacji. Nie można niestety oczekiwać dzieł sztuki od fotografa, który wykonuje usługę po raz pierwszy. Chęć zaoszczędzenia na usługodawcach czasem prowadzi także do niezadowolenia i uzyskania całkiem odwrotnych rezultatów od oczekiwanych i upragnionych przez parę młodą. Dużą uwagę należy zwrócić na poziom prezentowanych umiejętności przez zespół muzyczny, ponieważ zaważą one na zabawie gości. Przekonujący zespół muzyczny, który doskonale wyczuje upodobania gości weselnych sprawi, że całe wesele będzie bardzo udane. Brak odpowiedniej muzyki i umiejętności prowadzenia zabawy u członków zespołu, to najczęstszy powód uznawania wesel za nudne i niestety w oczach gości nieudane.

Miłość

Najważniejszym elementem, który decyduje o sukcesie dnia ślubu i wesela jest panująca na nim atmosfera. Para młoda, której miłość widoczna jest gołym okiem z pewnością będzie się doskonale bawić na własnym weselu, nawet jeśli tuż przed weselem okaże się, że pewne rzeczy nie zostały odpowiednio wykonane i przygotowane. Dobre nastawienie się przed weselem i pozostawanie w dobrym humorze to najważniejszy składnik ślubu i wesela, które dzięki temu pozostanie we wspomnieniach gości jako piękny dzień na bardzo długi czas.