• 16 April 2024
Jak poradzić sobie z awariami iPhonea'a?

Jak poradzić sobie z awariami iPhone’a?

Będąc posiadaczami iPhone’a z pewnością cenimy sobie jego bezawaryjność, szybkość działania i bezproblemowość w użytkowaniu. Do czasu, kiedy ich nie stracimy. Czasem zdarza się, że pewne jego funkcje przestają działać w taki sposób, jak to pierwotnie mają w założeniach – bywa i tak, że stanie się to z naszej winy, gdy upuścimy nasze urządzenie. Co robić w takich sytuacjach? Jak poradzić sobie z awariami iPhone’a? Czy serwis Apple, Szczecin który docenia jest miejscem, do którego powinniśmy się udać? Okazuje się, że niekoniecznie. Zacznijmy jednak od podstaw…

Zapobieganie uszkodzeniom telefonu

Serwis Apple Szczecin, Warszawa, Gdańsk i wiele innych miast Polski posiada w swoim obrębie. Nie oznacza to jednak, że będziemy musieli się do niego udać. Równie dobrze możemy korzystać z iPhone’a przez wiele lat, do końca użytkowania nie będąc zmuszonymi do sięgania po pomoc w zakresie jego działania. Jak się okazuje, wiele do powiedzenia ma tutaj profilaktyka. Aby uniknąć konieczności serwisowania, powinniśmy:

• założyć na telefon szkło hartowane – to wydatek rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu złotych. Początkowo może to się wydać dużo (zwłaszcza jeśli dopiero co wydaliśmy nasze pieniądze na sam telefon), jednak szkło tego typu jest pierwszą linią obrony naszego telefonu przed upadkami. To ono pęknie pierwsze, chroniąc wyświetlacz naszego telefonu przed tym samym losem;
  • przechowywać go w etui – etui umożliwia nam bardzo bezpieczne przenoszenie telefonu w kieszeni – nie zostanie on zarysowany przez klucze, a i wyjmując go będziemy mogli liczyć na pewniejszy chwyt;
  • dbać o to, co instalujemy – choć wszystkie pliki pochodzące ze sklepu App Store są bezpieczne (jest to weryfikowane i bardzo rygorystycznie przestrzegane), istnieje możliwość, że zainstalujemy zbyt dużą ich ilość. Wtedy też nasz telefon może znacznie obniżyć swoją wydajność, co my możemy uznać za uszkodzenie;
  • nie korzystać z niego w miejscach zatłoczonych – w miarę możliwości, powinniśmy powściągnąć się od sięgania po telefon przy zatłoczonej okolicy. Autobusy, tramwaje, imprezy masowe – one wszystkie zwiększają ryzyko bycia popchniętym. To z kolei jest pierwszy krok do upadku telefonu i dalszych konsekwencji, które zwykle temu towarzyszą.

Jak radzić sobie z drobnymi usterkami telefonu?

Jak poradzić sobie z awariami iPhonea'a?Bardzo często zdarza się tak, że ludzie bardzo pochopnie spisują swój telefon na straty, od razu odwiedzając serwis Apple – Szczecin, Łódź, ale i wiele innych miast w Polsce każdego miesiąca odnotowuje tysiące osób, które odwiedzają go… bez praktycznej podstawy ku temu. Jeżeli więc nasza usterka jest niewielka, bardzo możliwe, że będziemy w stanie sami sobie z nią poradzić. Podstawą jest tutaj określenie, czy usterka dotyczy “mechanicznej” części naszego telefonu (jak chociażby wyświetlacz, obudowa czy obiektyw aparatu), czy też związana jest z zainstalowanym w jego wnętrzu oprogramowaniem. Podczas gdy ta pierwsza sytuacja w większości wymaga odwiedzenia specjalistów, z drugą możemy poradzić sobie samodzielnie. Jeżeli na przykład nasz telefon wolniej działa, serwis Apple w Szczecinie nam pomoże, jednak równie dobrze będziemy mogli sami pozbyć się tego problemu. Wystarczy, że wyczyścimy naszą pamięć podręczną (różnego rodzaju aplikacje korzystają z niej), ale też pozbędziemy się nadmiaru aplikacji. Warto zainstalować do tego aplikacje zewnętrzne, które pozwalają szybko “przeczyścić” telefon i tchnąć w niego nowe życie.

Serwis Apple Szczecin – kiedy zachodzi konieczność sięgnięcia po niego?

Choć z wieloma usterkami telefonu jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie, nie w każdym przypadku jest to możliwe. Niezależnie od tego, jak uzdolnieni technicznie nie jesteśmy, z pękniętym wyświetlaczem jest w stanie poradzić sobie wyłącznie serwis Apple Szczecin (inne miasta też obfitują w tego typu serwisy). Jest to najważniejszy element każdego telefonu – właśnie dlatego nie warto podejmować się jego naprawy na własną rękę, a lepiej jest zlecić to profesjonalistom. Konieczność sięgnięcia po serwis pojawia się również wtedy, gdy chcemy przywrócić utracone dane z telefonu – bardzo często wymagane jest wtedy uruchomienie programów niedostępnych dla przeciętnego użytkownika (należy przy tym zaznaczyć, że tego typu akcja nie zawsze jest możliwa). Serwis powinniśmy odwiedzić także wtedy, gdy po prostu nie czujemy się na siłach i wiemy, że nie poradzimy sobie z naprawą. Choć będziemy musieli za nią zapłacić, będziemy mieć też pewność, że zostanie ona wykonana profesjonalnie, a przy okazji z gwarancją działania, wystawianą przez osoby pewne swojej pracy.

Podsumowanie

Uszkodzenie własnego telefonu, mniej lub bardziej poważne, nie zawsze oznacza konieczność odwiedzenia serwisu Apple w Szczecinie lub jakimkolwiek innym mieście, które zamieszkujemy, a w którego obrębie takowy jesteśmy w stanie znaleźć. Z wieloma usterkami jesteśmy bowiem w stanie poradzić sobie na własną rękę. Warto jednak dbać o profilaktykę i o to, by do takowych po prostu nie dochodziło. Pozwoli nam to cieszyć się urządzeniem jeszcze dłużej, z jeszcze większym uśmiechem na twarzy.