• 19 May 2024
Wymiana chipów i uzupełnianie pojemnika

Wymiana chipów i uzupełnianie pojemnika

Wymiana chipów i uzupełnianie pojemnika – chip w drukarce jest instalowany w celu zliczania możliwych wydruków. Producenci drukarek najwięcej zyskują na materiałach eksploatacyjnych, dlatego chipy umieszczane są na atramencie. Jeśli przekroczymy limit dla konkretnego chipa, drukowanie nie będzie mogło być kontynuowane, mimo że atrament lub proszek nadal znajdują się we wkładzie.

Niestety limit jest limitem i nic nie możesz na to poradzić. Jak wszyscy wiemy, głównym źródłem dochodów nie jest sprzedaż sprzętu poligraficznego, ale sprzedaż materiałów eksploatacyjnych, które są niezbędne do bezawaryjnej pracy sprzętu.

Co wpływa na jakość druku?

Wymiana chipów i uzupełnianie pojemnika
Wymiana chipów i uzupełnianie pojemnika

Jakość naszego tuszu lub tonera jest przede wszystkim odpowiedzialna za jakość druku. Popularne powiedzenie mówi, że należy używać tylko oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, ponieważ tylko one mogą zapewnić nam najwyższą jakość. Nie ma nic gorszego niż to! W sklepie internetowym dodrukarki.pl można znaleźć zamienniki niesamowitej jakości o parametrach porównywalnych z częściami oryginalnymi, ale w znacznie niższej cenie. Używanie zamiennych materiałów eksploatacyjnych z nieprzetestowanych i niewiarygodnych źródeł może spowodować niewyraźne wydruki.

Jak drukować bardziej ekologicznie?

Po pierwsze, załóż wkłady atramentowe wielokrotnego użytku, aby móc je uzupełniać na zawsze, jednocześnie zmniejszając ilość plastiku zużywanego podczas wymiany atramentu jednorazowego. Ważny jest również wybór papieru makulaturowego, a najważniejsze, aby drukować po obu stronach papieru! Papier makulaturowy jest lekko brązowy, ale nie martw się! Partnerzy biznesowi podziękują Ci za troskę o środowisko. Staraj się także używać czcionek energooszczędnych. Przydatna będzie aplikacja Ecofront, która zmniejszy najpopularniejsze czcionki.