• 12 July 2024
Rolety Wrocław

Rolety Wrocław

Światło to potężne narzędzie dla projektanta wnętrz. Aby całkowicie odświeżyć otoczenie, czasami wystarczy zmienić oświetlenie. Drugim sposobem odmiany wnętrza jest wystrój. Rolety Wrocław doskonale sprawdzą się w obu zadaniach. Projektanci coraz częściej wykorzystują rolety w mieszkaniu. Pomimo tego, że wiele osób wciąż kojarzy je biurami, jest to jeden z nowoczesnych rodzajów dekoracji okien. Ponadto konstrukcja jest wielofunkcyjna, praktyczna i łatwa w użyciu. Rolety do kuchni, salonu, sypialni można zastosować nawet w stylu high-tech, doskonale też uzupełniają klasyczne wnętrza.

Oto kilka wskazówek, kiedy używać rolet:

 • Pionowe lub poziome lamele zapewniają poszerzenie przestrzeni dostosowując proporcje pomieszczenia, podnoszą sufity.
 • Kontrolowanie strumienia świetlnego jest również przydatne z punktu widzenia projektowania: gra światła podkreśla sylwetki obiektów w pomieszczeniu, szczególnie ciekawie wygląda w surowych stylach, podkreślając prawidłowe formy, a w wersji klasycznej podkreślając atuty mebli.
 • Rolety grają na atmosferze, czyniąc ją bardziej tajemniczą i romantyczną. A jeśli jest taka potrzeba, można wpuścić wszystkie promienie słońca lub odwrotnie – zamknąć.
 • Bez względu na materiał rolety z Wrocławia pokryte są specjalnymi związkami antystatycznymi: mniej brudu przywiera do powierzchni. Technologie produkcyjne pomagają praktycznie uniknąć wypalenia.

Istnieje kilka projektów, które zasadniczo różnią się od siebie. Rodzaje rolet:

 • Rolety poziome były pierwszymi i od razu stały się popularne. Lamele są ułożone na zasadzie drabiny. Przez całą konstrukcję biegną sznurki wraz z łańcuszkiem regulującym otwieranie i obracanie. Rolety poziome mogą całkowicie zasłonić okno przed promieniami słonecznymi.
 • Rolety pionowe zyskują na popularności w mieszkaniach i domach. Lamele są ustawione pionowo i można je regulować za pomocą sznurka i łańcuszka. Pozwala to na precyzyjne dostrojenie stopnia oświetlenia. Pionowe rolety z Wrocławia są aktywnie wykorzystywane w stylach hi-tech i minimalizm. Wizualnie podnoszą sufit, szczególnie skuteczne w połączeniu z jasnymi kolorami.
 • Kolejny typ to rolety kasetowe. Konstrukcja montowana jest na ramie okiennej, rolety zasłaniają tylko okno i nie opadają na parapet. Mechanizm ukryty jest w małym i zgrabnym pudełeczku, które nie przyciąga uwagi. Płótno nie zwisa podczas opuszczania, wygląda schludnie i estetycznie.

Trochę na temat wolnowiszących rolet z Wrocławia

Rolety Wrocław
Rolety Wrocław

Ostatnią opcją, o której warto wspomnieć, są rolety wolnowiszące. Po podniesieniu za pomocą sznurka płótno nawijane jest na rolkę. To tradycyjne rolety materiałowe, składające się z całego arkusza zakrywającego otwór okienny. Po zmontowaniu te rolety zwijają się w zgrabną rolkę nad oknem. Można je przymocować do sufitu lub ściany. Szeroka gama faktur i kolorów pozwala zaprojektować każde wnętrze. Takie rolety z Wrocławia to jeden z najbardziej praktycznych sposobów na udekorowanie okna, które można opuścić do dowolnego poziomu. Rolety dostępne są z dwoma rodzajami sterowania – mechanizmem łańcuszkowym lub sprężynowym. Kompaktowość i praktyczność zapewniły im eksplozję popularności. Wybór kolorów tkanin może być dowolny, dlatego rolety wolnowiszące cieszą się dużą popularnością wśród projektantów, a dzięki gęstości nici można uzyskać niezbędny efekt przepuszczalności światła regulując oświetlenie wewnątrz pomieszczenia.

A więc wśród plusów rolet z Wrocławia:

 • Dzięki konstrukcji zapewniony jest swobodny dostęp do parapetu czy przestrzeni pod roletą.
 • Dobrze chronią przed utratą ciepła.
 • Tworzą jeden zespół z oknem, dobrze nadający się do nowoczesnych okien.
 • Latem chronią wnętrze pokoju przed zbytnim nasłonecznieniem.

Materiały z jakiego powstają rolety z Wrocławia

Nie będzie można wiarygodnie określić, które rolety są lepsze. Wiele zależy od stylu wnętrza, oświetlenia i gustu właścicieli czy projektanta. Ważnym punktem, który zasadniczo determinuje przyszły wygląd, jest materiał. W asortymencie firmy sprzedającej rolety we Wrocławiu znajdują się rolety na każdy gust, o różnych modyfikacjach, a także rolety wykonane z nowoczesnych materiałów wysokiej jakości.

Polecamy uwadze:

Materiały na rolety:

Plastik

Pierwszą rzeczą, z którą kojarzą się rolety, jest oczywiście plastik. Materiał jest jednym z pierwszych, jakie zostaną użyte. Ma też niską cenę w porównaniu z konkurencją, dlatego jest bardzo popularny pod wieloma względami. Plastikowe rolety wyglądają dość prosto a po zamknięciu praktycznie nie przepuszczają światła. Rolety plastikowe są farbowane na dowolne kolory. Choć może się to wydawać paradoksalne, to popularna biel najbardziej blednie na słońcu. Należy zauważyć, że plastik nagrzewa się w bezpośrednim świetle słonecznym.

Rolety materiałowe

Rolety tkaninowe są drugie pod względem popularności. Z jednej strony przypominają klasyczne zasłony, z drugiej mają wiele zalet opisanych wcześniej. Najczęściej stosowanymi materiałami są włókno szklane, bawełna, żakard i poliester. Producenci stosują specjalne związki impregnacyjne, dzięki którym powłoka mniej blaknie, nie przyciąga kurzu i nie brudzi się. Różnorodność tkanin, kolorów i faktur pozwoli wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Rolety drewniane

Niewątpliwie najbardziej przyjazny dla środowiska i drogi materiał. Stosowane są różne rodzaje drewna, od korka po sosnę i cedr. Wskazówka: decydując się na zakup rolet drewnianych, nie należy oszczędzać na materiale. Im tańsze drewno, tym szybciej rolety tracą swój wygląd. Wysokiej jakości materiał wytrzyma długo i nie poddaje się wpływom temperatury. Drewno idealnie wpasuje się w klasyczny styl, wprowadzi rustykalny akcent. Dobra izolacja akustyczna to miły dodatek. Lamele są również lakierowane, aby zapobiec przywieraniu brudu i kurzu. Ogromną popularnością cieszą się obecnie rolety bambusowe, są lekkie i łatwe w obsłudze.

Rolety z aluminium

Aluminium wyróżnia się pod względem praktyczności. Metal nie nagrzewa się, jest odporny na wilgoć, ekstremalne temperatury. Nie odkształca się, można go łatwo czyścić na mokro. Praktycznie odporny na zużycie z upływem czasu, doskonały do łazienek i kuchni. Projekt jest podobny do wersji plastikowej – prosty i zwięzły styl.