• 15 June 2024
Rolety Kraków

Rolety Kraków

Rolety Kraków to jeden z najłatwiejszych i najwygodniejszych sposobów kontrolowania poziomu światła w pomieszczeniu. Rolety bambusowe  to uniwersalna opcja, z ich pomocą możesz stworzyć przytulną atmosferę w pokoju. Bambusowe rolety w Krakowie to ulubiony rodzaj produktów wśród koneserów eko-designu. Ciepło, komfort i wyjątkowy orientalny styl nadają pomieszczeniu produkty wykonane z naturalnego materiału. Funkcja ochrony przeciwsłonecznej rolet bambusowych zależy od gęstości splotu. Katalog materiałów do rolet bambusowych pomoże Ci wybrać najbardziej wyszukane rozwiązanie do Twojego wnętrza.

Bambusowe rolety w Krakowie

Rolety Kraków
Rolety Kraków

Rolety bambusowe wykonane są z materiałów przyjaznych dla środowiska. Bambus uważany jest za materiał szlachetny. Kupując taką konstrukcję przeciwsłoneczną, tworzysz w domu czysty mikroklimat. Oprócz kolorowego estetycznego wyglądu bambusowe rolety w Krakowie służą jako ochrona pomieszczenia przed silnym nasłonecznieniem, są elementem wystroju i alternatywą dla tradycyjnych zasłon.

Bambusowe rolety poziome są uważane za uniwersalne, ponieważ znajdują zastosowanie w różnych pomieszczeniach: w pokoju dziecięcym, w salonie, w sypialni czy w kuchni. Są montowane w otworze, na ścianie i na suficie. posiadają uniwersalne mocowanie. Zgodnie z naukami Feng Shui potrafią wchłonąć złą energię, oczyszczając pomieszczenie z jej skutków, tworząc spokojną, przyjazną atmosferę. Rolety bambusowe potrafią wiele! Ekologiczne, trwałe, z czystą energią, niezawodnie chronią przed promieniami słonecznymi.

Ważne!

Wykorzystanie włókien drzewnych i roślinnych do dekoracji domu przyszło do nas z krajów wschodnich. Mieszkańcy Azji docenili bambus, który zarówno estetycznie wygląda, jak i pełni podstawowe funkcje ochronne. Rolety z bambusa to materiał składający się z prasowanych patyczków bambusowych. Między sobą są splecione nitkami, słomkami lub jutą. Bambus może mieć różne kształty – płaski, cienki, zakrzywiony, zaokrąglony lub po prostu sprasowany. Ponadto patyczki mogą różnić się grubością i kolorem. Rodzaj splotu materiałów bezpośrednio wpływa na stopień przenikania światła dziennego i słonecznego. Dodatkowo rolety bambusowe zapewniają wysoki poziom izolacji termicznej.

Rolety bambusowe: rodzaje montażu

W zależności od rodzaju mechanizmu i systemu sterowania rolety bambusowe dzielą się na dwa rodzaje: rzymskie i rolowane.

  • Roleta bambusowa jest podobna do próbki tkaniny. Tkanina zasłonowa ze środkiem obciążającym jest przymocowana w górnej części otworu okiennego. Gdy roleta jest podniesiona, płótno zwija się w formie rulonu. To niezwykle prosty i jednocześnie niedrogi rodzaj osłon przeciwsłonecznych.
  • Rolety rzymskie wykonane z bambusa są znacznie bardziej skomplikowane. W płótnie jest zainstalowany sznurek, który po podniesieniu tworzy piękne fałdy w postaci fal na oknach. Zewnętrznie przypomina znane rolety rzymskie, zamiast tkaniny używa się tylko bambusa. Bambusowe rolety w Krakowie można montować zarówno na otworze okiennym, jak i na ścianie lub suficie.

Bambusowe rolety w Krakowie do dekoracji wnętrza

Naturalne i lekkie rolety bambusowe wprowadzają do wnętrza kroplę naturalnej lekkości i świeżości. Uzupełnij styl eco, podkreśl elementy wykonane z naturalnych materiałów. Wszechstronne bambusowe rolety w Krakowie nadają się do domu, mieszkania, biura, restauracji i sklepu.

Lista korzyści jest bardzo solidna:

  • Ekologiczne i hipoalergiczne.
  • Nie blakną na słońcu.
  • Wodoodporne, można je zamontować w łazience.
  • Blokują promienie UV, ale przepuszczają powietrze.
  • Łatwe do zamocowania i utrzymania w czystości.

Zamawiając bambusowe rolety w Krakowie wypełnisz dom komfortem i ciepłem. Lamele mocowane są równolegle do ramy. Połączone mocną linką i pokryte bezpieczną powłoką ochronną. Lamele układane są zgodnie z systemem rzymskim, w zgrabne fałdy. Składając zamówienie na modele bambusowe istnieje możliwość wybrania dowolnego rozmiaru, kształtu i odcienia, które nadają się zarówno do otworów okiennych, jak i najbardziej złożonej konfiguracji.

Rolety w Krakowie z bambusa: zalety

Produkty wykonane z naturalnych surowców idealnie nadają się do pomieszczeń z suchym powietrzem. A wysoka odporność materiału na blaknięcie pozwala na wykorzystanie bambusa do skutecznej ochrony przed słońcem. Bambusowe rolety w Krakowie nie chłoną wilgoci, nie odkształcają się pod wpływem zimna i wysokich temperatur, dzięki czemu można je stosować w łazienkach, saunach, basenach i werandach. Materiał pokryty jest specjalnymi impregnatami, które przedłużają ich żywotność i ułatwiają ich pielęgnację. Systemy przeciwsłoneczne wykonane z naturalnych materiałów są szczególnie cenione przez miłośników stylu ekologicznego.

Bambus to surowiec, który ma właściwości antybakteryjne, dlatego kupując takie rolety w Krakowie stworzysz mikroklimat w swoim pokoju. Ze względu na naturalność i właściwości lecznicze materiału, rolety bambusowe są uważane za produkty elitarne. Są zawsze aktualne i poszukiwane, szczególnie wśród osób, które starają się prowadzić zdrowy tryb życia i uczynić swoje życie tak przyjaznym dla środowiska i nieszkodliwym. Rolety są łatwe w utrzymaniu: czyścić chemicznie odkurzaczem lub wilgotną szmatką.