• 19 May 2024
Meble ogrodowe

Meble ogrodowe

Osoby, którzy mają ogród o większej lub mniejszej powierzchni, a nawet taras, chcą spędzić tam jak najwięcej czasu i cieszyć się naturą, oddychać świeżym powietrzem. Aby taki pobyt na świeżym powietrzu w pobliżu domu był przyjemny i wygodny, należy dobrać odpowiednie meble do wypoczynku i meble ogrodowe. Nasz sklep internetowy z meblami ogrodowymi oferuje przedmioty odpowiadające potrzebom różnych klientów. Musisz więc tylko zdecydować, która z proponowanych opcji powinna znaleźć się w Twoim domu.

Meble ogrodowe – jak prawidłowo wybrać?

Potrzebujesz mebli ogrodowych, które nie tylko ozdobią Twoje podwórko czy ogród, ale również będą funkcjonalne i trwałe. Wybór mebli jest bardzo szeroki, więc czasem można się w nim pogubić, szukając nowych produktów. Chętnie pomożemy Ci dokonać wyboru, podzielimy się naszymi wskazówkami, jakie meble najlepiej kupić.
Najpierw musisz zdecydować, czy meble na zewnątrz będziesz używać tylko latem, czy zostawisz je tam na zimę. Dlaczego to jest ważne? Meble ogrodowe mogą być wykonane z drewna, tworzywa sztucznego lub polirattanu, metalu. Oczywiście mebli drewnianych nie można przechowywać zimą na zewnątrz, natomiast mebli plastikowych, nawet śnieg nie uszkodzi. Oczywiste jest, że drewno jest materiałem naturalnym, ale technoratan różni się od naturalnego rattanu (rodzaj pnącza rosnącego w Azji Południowo-Wschodniej) tylko składem i wyglądem trudno go odróżnić.

Aspekty wyboru mebli ogrodowych

Meble ogrodoweMeble ogrodowe sprzedajemy w kompletach, ale istnieje również możliwość zakupu pojedynczych egzemplarzy z jednej kolekcji. W skład zestawu wchodzą najczęściej dwa fotele i stół lub kanapa. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych krzeseł, schowków na różne przedmioty oraz innych mebli. W ten sposób Twój zestaw mebli ogrodowych może zostać rozszerzony.
Wybierając zestaw mebli do ogrodu, zwróć uwagę na jego design i kolor. Jeśli po pewnym czasie zdecydujesz o dokupieniu dodatkowych mebli, będziesz musiał skoordynować to z posiadanymi już rozwiązaniami projektowymi i kolorystycznymi. Kolejnym ważnym aspektem jest to, ile miejsca możesz przeznaczyć na meble? Niewielka powierzchnia ogranicza zakup całych zestawów mebli ogrodowych. Nie musisz martwić się o wielkość, jeśli masz przestronny taras lub trawnik.

Sklep internetowy oferuje zestawy mebli ogrodowych

Najbardziej popularne i oczywiście uniwersalne są zestawy mebli ogrodowych, na które składają się stół, kilka krzeseł i foteli. Zestawy te są idealne dla dużej grupy osób. Jeśli latem lubisz spędzać weekendy i wieczory z rodziną lub przyjaciółmi, to zestaw mebli ogrodowych będzie świetnym wyborem na przytulny lunch lub stylową kolację w gronie najbliższych.
Taki zestaw można stworzyć samodzielnie. Do tego potrzebne będą krzesła ogrodowe, fotele i pufy, a także stoły ogrodowe. Która opcja jest najbardziej odpowiednia, zależy od Twoich upodobań i możliwości finansowych. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, aby stworzyć piękny wygląd zewnętrzny, możesz to zrobić sam. Jeśli szukasz bardziej wydajnych rozwiązań, to bardziej odpowiedni będzie zestaw mebli ogrodowych. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, potrzebujesz również poduszek, poszewek, ochrony, w ten sposób zapewnisz meblom trwałość i zawsze zadbany wygląd.

Co wybrać – wygodne krzesła czy fotele?

Jeśli są dwie opcje, trzecia wygrywa. A zwycięzcami w wyborze foteli i krzeseł w ostatnich latach są sofy, nawet narożne. Jeśli spędzasz dużo czasu w ogrodzie, wybierz sofę lub narożnik, a także kilka dodatkowych krzeseł. Krzesełka przydają się również dzieciom, które cały czas biegają.

Co jeszcze?

Dostępne są również wiszące leżaki. Możesz ich używać gdzie indziej, na przykład na balkonie lub w pomieszczeniu, jeśli chcesz doświadczyć przytulnego i przyjemnego stanu nieważkości.
Należy pamiętać, że krzesła i fotele należy uzupełnić poduszkami i miękkimi oparciami. Zwykle są zawarte w zestawie, ale możesz chcieć coś bardziej miękkiego, więc można je kupić osobno.
Możesz huśtać się na huśtawce, są one odpowiednie nie tylko dla dzieci. Dorośli też mogą z nich korzystać. To świetne meble ogrodowe dla tych, którzy lubią spędzać czas w ogrodzie.
Parasole i markizy to bardzo ważne produkty, bez nich trudno będzie spędzić cały dzień na powietrzu. Parasol ma zwykle duże rozmiary i jest montowany na wysokiej nodze. Zmieści się pod nim kilka osób.Taki parasol nie ochroni Cię przed ulewą, ale też nie pozwoli szybko zmoknąć w lekkim deszczu. Uważaj na silne podmuchy wiatru ponieważ parasol może odlecieć.
Sofa jest wygodna do czytania, a dzieci i dorośli mogą na niej odpocząć na świeżym powietrzu. Może posiadać różne akcesoria: regulowane zagłówki, półeczki czy uchwyty na kubki. Na sofie można idealnie spędzić letni dzień.

Inne ważne niuanse wyboru mebli ogrodowych

Przy wyborze mebli ogrodowych ważne jest, aby wybrać odpowiednie wykończenie. Przy wyborze modeli z metalu, drewna lub tworzyw sztucznych należy kierować się nie tylko wnętrzem Twojego domu, ale również uwzględnieniem czynników środowiskowych, np. czy mebel będzie stał na zewnątrz, czy umieścisz go pod dachem. Aby dowiedzieć się, czy konkretne meble drewniane będą odpowiedniej jakości lub czy w Twoim przypadku bardziej pasują meble ogrodowe tapicerowane, warto zapoznać się z recenzjami tych produktów oraz opiniami innych klientów. Pomoże to upewnić się, że wybrałeś najlepszą opcję.