• 13 July 2024
Meble biurowe

Meble biurowe

Meble biurowe – choć trzeba przyznać, że jest to smutne, ale spędzamy w biurze dużo czasu. I tak wielu z nas cierpi z powodu nieodpowiednio zaaranżowanej przestrzeni. Ale można to zmienić, wystarczy ją wyposażyć w wygodne meble biurowe, które zamiast utrudniać będą umilać godziny spędzone na wykonywaniu obowiązków zawodowych. Każde biuro nie może obejść się bez praktycznych biurek, ergonomicznych foteli, regałów na akta, szaf, szafek na poufne dokumenty itd.

Jaka rolę spełniają meble biurowe?

Dziś meble biurowe pełnią rolę nie tylko wnętrza biurowego czy wizytówki firmy, ale są jedną z głównych inwestycji w pomyślny rozwój projektu biznesowego. Dlatego wymagania klienta wobec organizacji w zakresie produkcji i sprzedaży towarów do wnętrza biura rosną i stają się coraz bardziej złożone. Wymusza to, w obliczu silnej konkurencji, zarówno producentów, jak i dostawców do poprawy i podnoszenia poziomu jakości świadczonych usług. Dla pracowników firmy ważna jest ergonomia mebli biurowych: wygodne krzesła, biurka z szufladami na dokumenty i otworami na przewody, regały, mobilne szafki i wiele więcej. Warto przypomnieć o potrzebie miejsca do siedzenia lub poczekalni w biurze, które wyposażone jest w stolik kawowy, miękką sofę i regały.

Wybierz meble biurowe, które odpowiadają oczekiwaniom pracowników

Meble biurowe powinny być zaaranżowane w taki sposób, aby zwiększyć efektywność pracy. Komputer i drukarka zawsze muszą być w zasięgu wzroku, znacznie usprawnia to kolejne czynności biurowe. Blat biurka musi być trwały, z zaokrąglonymi krawędziami, aby nie doszło do otarć skóry. Korzystając z jednostki systemowej, należy dla niej wybrać miejsce, w którym będzie ona utrzymywana w czystości, chroniona przed kurzem i brudem. Wybierając krzesło komputerowe, upewnij się, że ma co najmniej mechanizm podnoszenia i poduszkę pod plecy, aby zapewnić odpowiednie ich podparcie.

Szafy na akta i materiały eksploatacyjne to niezbędne meble biurowe

stoiska lakierowane
stoiska lakierowane

Nie zapomnij o innych meblach biurowych, których potrzebuje Twoja firma. Duże biurko jest dobre, ale jeśli jest zawalone dokumentami, to nie sprzyja pracy. Używaj szuflad i szafek do przechowywania akt, aby wszystko było schludne i uporządkowane. Mobilne szafki na dokumenty zapewniają elastyczność, a także dodatkową przestrzeń roboczą. Jeśli w Twoim biurze jest mało miejsca, spróbuj powiesić półki. Aby stworzyć efektywne biuro, wszystko musi mieć swoje miejsce. Nowoczesne meble biurowe posiadają dużą liczbę komponentów, które pozwalają na maksymalne udogodnienia w tym zakresie, możliwe jest łączenie biurka z szafkami i innymi elementami oraz dostosowanie biura do własnych potrzeb.

Wybór systemów przechowywania

Systemy przechowywania to także niezbędny atrybut biura. Katalog mebli biurowych uzupełniają takie pozycje jak regały i szafy. Najtańszą opcją jest regał otwarty o standardowej wysokości przeznaczony do przechowywania folderów roboczych. Alternatywną opcją byłyby całkowicie lub częściowo zamknięte szafki. Wyposażone są w drzwi pełne lub przeszklone, które nie tylko ozdobią biuro, ale także zwiększą komfort i efektywność pracy personelu. Pożądane jest umieszczenie takich systemów w tej samej odległości od wszystkich korzystających z nich pracowników lub za krzesłem każdego z nich, jeśli mówimy o miejscach pracy osób, które stale pracują z dokumentacją (np. księgowi).

Krzesła biurowe ergonomiczne

Praca biurowa, długie siedzenie na krześle biurowym, często w tej samej pozycji, to niewątpliwie nadmierne obciążenie dla naszego kręgosłupa. Dlatego, aby uniknąć rozwoju lub nasilenia problemów zdrowotnych, zalecany jest zakup ergonomicznego krzesła biurowego zaprojektowanego tak, aby zminimalizować obciążenie ciała nawet podczas bardzo długiej pracy statycznej. To jedne z najważniejszych mebli biurowych.

Istnieje wiele rodzajów krzeseł ergonomicznych, które nadają się do użytku biurowego. Można polecić prostsze modele wyposażone w oparcie ortopedyczne, z podparciem lędźwiowym, zagłówkiem, podłokietnikami z regulacją wysokości oraz wygodnym mechanizmem bujania. Na tym fotelu bez wątpienia będzie wygodnie, dyskomfort w kręgosłupie zniknie.

Czym powinno być biurko komputerowe?

Meble biurowe
Meble biurowe

Aby praca przy biurku była wygodna nie tylko przy komputerze, warto wybrać model ze specjalną wysuwaną półką na klawiaturę. Monitor można postawić na krawędzi biurka lub wybrać model z narożną półką na blacie, pod którą można przechowywać potrzebne dokumenty. Na blacie biurka komputerowego mogą znaleźć się różnorodne półki z szufladami, wtedy wszystko co potrzebne do pracy będzie nie tylko pod ręką, ale również przechowywane w idealnym porządku. Umieszczając w takich meblach biurowych wszystkie niezbędne artykuły papiernicze i dokumenty na różnych poziomach, możesz szybko i łatwo znaleźć to, czego potrzebujesz.

Każde biurko komputerowe może mieć półki o różnej wysokości, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Wysokie teczki układa się w jedną stronę, a na małych i niskich półkach można umieścić długopisy lub postawić telefon czy faks. W dolnej części takiego mebla biurowego należy zorganizować specjalną niszę dla jednostki systemowej. Możesz również zrobić dodatkową półkę pod blatem, na której ustawisz drukarkę. Biurko komputerowe, podobnie jak zwykłe biurko, musi mieć szuflady. Meble biurowe o nowoczesnym designie mają zaokrąglone narożniki, co nie tylko uatrakcyjnia je, ale także zwiększa bezpieczeństwo dla użytkowników.