• 15 June 2024
Jak rozpoznać oryginalne marynarki armani

Jak rozpoznać oryginalne marynarki Armani

Jak rozpoznać oryginalne marynarki Armani. Współczesna moda oraz przemysł odzieżowy, zupełnie nie przypominają tego, czym jeszcze przemysł ten był na przykład 20 lat temu. Chociaż zmiany, które powodują, że wygląda on tak jak obecnie, były właśnie zapoczątkowane wówczas. Przede wszystkim mniej więcej 20 lat temu, drastycznie zaczęła pogarszać się jakość sprzedawanej odzieży.

Czynników, które miały na to wpływ było oczywiście wiele, ale musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że jakie by one nie były, to okazuje się, że współcześnie odzież jest zdecydowanie gorszej jakości niż kiedyś. Oczywiście związane jest z to również z tym, że odzież jest tańsza, ale nie oznacza to, że każdą osobę zadowoli byle jaki ciuch. Współczesny ludzie dzielą się na dwa typy konsumentów. Piersi lubią konsumować często i dużo (a najlepiej tanio). Drudzy wolą wydać jednorazowo dużo więcej pieniędzy po to, aby niektórymi rzeczami cieszyć się dłużej, oraz aby były one jakościowo dobre.

Markowa odzież męska oraz damska

Bardzo często, kiedy myślimy o tym, że niektóre ubrania mogą kosztować 100,200 czy 300 zł, to zastanawiamy się, czy warto je kupować. Warto jednak pomyśleć o tym, dlaczego w rzeczywistości taka ekskluzywna odzież męska i damska, jest tak droga? Istnieje powszechny mit, który mówi, że odzież taka jest droższa głównie dlatego, że płacimy za tak zwaną metkę. Jest w tym nieco prawdy, ale powinniśmy zwrócić uwagę, że maksymalnie 10% ceny w rzeczywistości jest to fakt, związany tylko i wyłącznie z metką danej firmy. Markowa odzież męska oraz damska, przede wszystkim jest zdecydowanie lepszej jakości i fani niektórych marek są ich zagorzałymi fanami, głównie ze względu na wspomnianą jakość. Do tego typu ubrań możemy zaliczyć męskie marynarki Armani.

Podróbki męskich marynarek Armani

Jak rozpoznać oryginalne marynarki armaniJuż od jakiegoś czasu osoby, które znają się na modzie lub po prostu często w internecie robią zakupy odzieżowe, zdają sobie sprawę z tego, że istnieje bardzo dużo podróbek wszelkiej maści odzieży, od producentów odzieży ekskluzywnej. Do tego typu najczęściej podrabianej odzieży zaliczyć możemy marynarki męskie Armani oraz garnitury. Podróbki wzięły się przede wszystkim z tego powodu, że osoby, których nie stać było lub nie chcieli wydawać jednorazowo dużej ilości gotówki na markowe oryginalne ubrania, szukali alternatywy i przyszła ona do nich, właśnie w pod postacią podróbek. Kilkukrotnie tańszy produkt, który na pierwszy rzut oka łudząco wygląda podobnie do swojego oryginału, bywa łakomym kąskiem. Jeżeli w takiej marynarce pojawimy się w towarzystwie, w którym ludzie nie przyglądają się lub nie znają się na modzie, możemy faktycznie zrobić furorę. Fakt jednak jest taki, że jest to tylko podróbka, więc będzie mieć ona cechy oraz wygląd podróbki, a szczególnie po dłuższym czasie użytkowania. O ile jesteśmy świadomi tego, że kupujemy podróbki, sprawa i nie jest jeszcze wcale taka kontrowersyjna. Gorzej jest, jeśli podróbki są sprzedawane jako produkt oryginalny.

Jak rozróżnić podróbkę marynarki męskiej Armani od oryginału?

Na rynku istnieje bardzo dużo podróbek. Jeżeli kupujemy towar sygnowany logiem Armani ze sklepu, który reprezentuje bezpośrednio producenta chińskiego, wówczas możemy być na 99% pewny, że jest to właśnie podróbka. Producenci tacy jak Armani sprzedają albo towar przez swoje własne sklepy bądź poprzez dystrybutorów, którzy najczęściej mają sklepy stacjonarne w kraju, w którym produkt jest sprzedawany. Często jednak zdarza się tak, że polscy sprzedawcy ściągają większą partię towaru z Chin, a następnie próbują poprzez własny sklep sprzedać te produkty jako oryginalne ubrania. Bardzo często można dać się nabrać, ale oczywiście są metody na to, aby tego typu oszustwo wykryć.

Na co zwracać uwagę, jeśli nie chcemy być oszukani?

Pierwszą sprawą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest cena podróbki. Najczęściej będzie na tyle niższa od ceny produktu oryginalnego, aby zwróciła natychmiast naszą uwagę i sprawiła, że produkt ten wyda nam się czymś, co możemy nabyć w okazyjnej cenie. Cena ta też nie będzie na tyle niska, aby od razu mogła skojarzyć się nam z podróbką. Dlatego zawsze, kiedy chcemy kupić produkt w cenie promocyjnej, dobrze jest sprawdzić na stronie producenta, ile w rzeczywistości dany towar kosztuje. Jeśli różnica w cenie jest dość duża, wówczas mamy niemal pewność, że mamy do czynienia z podróbką.

Drugą sprawą, na którą musimy zwrócić uwagę, jest to, że oryginalne produkty Armaniego na metce mają swój unikalny kod RN lub CA. Jest to kod, który po wpisaniu w sieć, pozwoli nam na identyfikację produktu, czyli pokaże nam, gdzie był wyprodukowany oraz z jakich materiałów.

Kolejną sprawą jest jakość wykończenia. Nawet jeżeli materiały wyglądają podobnie w podróbce i w oryginale, to najczęściej takie nie są. Mogą jednak wydawać się takie osobie, która nie jest na bieżąco z krawiectwem. Zawsze w przypadku produkcji podróbek, oszczędza się najwięcej na wykończeniu. Podróbka będzie mieć najczęściej krzywe szwy, niedocięte nitki. Guziki będą najczęściej z plastiku, chociaż w przypadku ubrania od Armaniego, powinny być wykonane z oryginalnej masy perłowej.